10 najlepších zamestnaní, ktoré získate vďaka štúdiu cudzieho jazyka

Znalosť cudzieho jazyka vám môže pomôcť vo viacerých aspektoch života, vrátane cestovania, budovania rodinných kontaktov alebo osobnostného rozvoja. Vedeli ste ale, že vám to môže zabezpečiť skvelé pracovné miesto?

 

Skôr než sa pozrieme na 10 najlepších zamestnaní získaných vďaka ovládaniu cudzieho jazyka, pozrime sa na najužitočnejšie svetové jazyky, ktoré sa oplatí učiť.

 

Ktoré cudzie jazyky vám pomôžu nájsť najlepšie zamestnanie ?

 

Angličtina – Svet má svoj neoficiálny úradný jazyk, ktorým je práve angličtina využívaná takmer v každej jednej krajine.

Španielčina – So znalosťou španielčiny ako tretieho najpoužívanejšieho jazyka sa môžete dorozumieť s viac ako pol miliardou ľudí na viac ako 4 kontinentoch.

Francúzština – Výučba francúzštiny vám otvára dvere do Francúzska, Švajčiarska, Belgicka, Kanady a niektorých afrických krajín.

Nemčina – Aj tá obstála v zozname najžiadanejších jazykov, čo však nie je spôsobené jej svetovým rozsahom, ale skôr využívaním v najbohatších svetových firmách.

Arabčina – Arabský svet patrí k najbohatším regiónom sveta a v prípade znalosti orientálneho jazyka sa nedivte, ak vám začnú pribúdať pracovné ponuky raketovým tempom.

 

V ktorých sektoroch nájdete top zamestnania ?

 

Aj keď znalosť cudzieho jazyka privítajú v každom odvetví, v týchto sektoroch sa vyžaduje najviac :

  • Média a žurnalistika
  • Turizmus a cestovné služby
  • Banky a poisťovne
  • Verejný sektor
  • Školstvo
  • Vydavateľstvá
  • Zdravotníctvo a sociálne služby

 

hand-globe

Prehľad 10 najlepších zamestnaní so znalosťou cudzieho jazyka

 

  1. „Hráč“ (tester hier) – Vyrastali ste na hraní počítačových hier? Teraz na tom môžete slušne zarábať, pretože popredné spoločnosti v tomto priemysle hľadajú stále nových prekladateľov.
  2. IT špecialista – Uznávané spoločnosti ako Google, Microsoft či Apple si do svojich pobočiek po svete najímajú špecialistov schopných komunikovať na zahraničných trhoch.
  3. Vývojár (vývoj hier) -- V hernom priemysle ešte ostaneme, pretože v tomto odvetví je obrovský dopyt po vývojároch, ktorí sú schopní komunikovať aspoň dvoma jazykmi.
  4. Letuška – Ak vám myšlienka dostávať plat za cestovanie príde vzrušujúca, potom je práca letušky presne pre vás.
  5. Koordinátor – Neziskové organizácie pôsobia v mnohých krajinách, kde treba rozprávať španielčinou, francúzštinou alebo iným netradičným jazykom, na čo sú potrební práve viacjazyční koordinátori.
  6. Analytik – V bankovom sektore sú vyžadovaní najmä analytici, ktorí sa na rokovaniach a pri riešení rôznych obchodných procesov dokážu dorozumieť viacerými jazykmi.
  7. Fotograf – Fotografovanie je umenie, ktoré prekračuje reč, no ak chcete fotiť vo svete, potom sa cudzie jazyky učiť musíte.
  8. Módni návrhári, modelky – Móda je celosvetovým odvetvím a pokiaľ pracujete v tejto brandži, čaká vás komunikácia s ľuďmi po celom svete.
  9. Náborár – Veľké podniky si hľadajú zamestnancov z celého sveta, takže prácou náborára je byť schopný nájsť na ponúkanú prácu najlepšiu osobu, čo sa bez cudzieho jazyka nedá.
  10. Zahraničný spravodajca – Máte radi cestovanie a chcete ľuďom po svete odovzdávať posolstvo? Potom je povolaním pre vás práca v žurnalistike, kde za účelom tvorby toho najlepšieho príbehu potrebujete komunikovať, a často v cudzom jazyku.

world-language-map-english-small

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.