Nadaný gitarista Štefan Klein pochádza z divokého južného Slovenska a so spievajúcim samorastom Adamom Stanleym z Juhoafrickej republiky ho okrem južného pôvodu spája aj momentálne pôsobisko Londýn, ale hlavne láska ku gitarovým kapelám z deväťdesiatych rokov a začiatku tisícročia. Tú dvojica pod menom Meantime pretavila do debutového albumu Absent, in Recovery.
Kým už 15 rokov od domoviny odlúčený Slovák Štefan Klein strávil posledné roky hlavne hľadaním vhodného speváka, vďaka čomu vyskúšal snáď všetkých vhodných adeptov v Británii, vrátane spievajúcich bezdomovcov v Camdene a v jednom období dokonca odišiel toho pravého hľadať aj do slnečnej Kalifornie, Adam Stanley sa v londýnskom hudobnom podhubí profiloval hlavne ako štúdiový bubeník, ktorý do tej doby považoval spev až za druhoradý a maximálne s ním sem tam vypomohol v refrénoch v spriatelených kapelách.
Tí dvaja sa nakoniec stretli. Možno pomohla náhoda, možno trocha šťastie, možno aj čierna mágia, aplikovaná v okolí juhoafrického mesta Durban, z ktorého Adam pochádza, a ktoré sa určite nie náhodou pletie so slovom durman. Po počiatočných jam session a niekoľkými nočných ťaženiach po londýnskych baroch si uvedomili, že si padli si do oka, ako hudobne, tak aj ľudsky a pod menom Meantime spolu nakrútili debutový album Absent, in Recovery, ktorý, zatiaľ v digitálne podobe , vychádza toto leto a dá sa bez preháňania označiť za grunge dvadsiateho prvého storočia.
Pozorní poslucháči na ňom môžu zaregistrovať vplyv Alice in Chains, Soundgarden, Faith No More, ale aj Mastodon, Red Fang či System Of A Down. Je to rocková platňa, ktorej nechýbajú tvrdosť, vzletné melódie, nečakané zmeny a zaujímavé aranže. Aj na niekoľké počúvanie máte šancu objaviť harmonickú linku, ktorá vám predtým ušla.
rNUlife.sk / meantimesound