Registrácia otvorená! Odborníci z Huawei budú trénovať slovenských vysokoškolákov

do 15. októbra 2020 sa môžu slovenské univerzity a ich študenti prihlásiť do jedného z najambicióznejších projektov na svete - Seeds for the future. Huawei Slovensko študentom ponúka možnosť učiť sa od renomovaných odborníkov v oblasti IT a telekomunikačných technológií, skúsenosti získajú aj v oblasti medzinárodného manažmentu a komunikácie.

Na Slovensko prídu ďalší študenti IT z Ukrajiny | Živé.sk

Program, ktorého cieľom je v priebehu 5 dní odovzdať vybraným študentom z odborov STEM – veda, technológie, inžinierstvo a matematika – pokročilé znalosti potrebné pre uplatnenie sa v IT a telekomunikačnom sektore, štartuje 2. novembra 2020. V dôsledku pandémie COVID-19 bude program tento rok prebiehať prostredníctvom online prednášok.

Ako sa prihlásiť

Študenti sa do programu môžu prihlásiť v rámci svojej univerzity. Či je konkrétna škola partnerom projektu sa dá overiť jednoducho, správou na emailovú adresu seeds@huawei.com.

Trh s IT: firmy žádají užší specializaci. Studenti IT oborů mají  konkurenční výhodu | Hospodářské noviny (iHNed.cz)

Keďže program prebieha prostredníctvom výberového konania, študenti musia svoj záujem podporiť zaslaním životopisu, motivačného listu a výpisu známok. Šancu na úspech si môžu  zvýšiť aj vytvorením krátkej ukážky svojich schopností – videa, článku alebo mini-projektu.

Čo čaká študentov

Program je rozdelený na povinné kurzy, voliteľné kurzy a praktické workshopy zamerané na moderné technológie – 5G, cloud alebo umelú inteligenciu. Jednotlivé lekcie budú prebiehať v rozmedzí piatich dní. Študenti na nich získajú veľa praktických informácií od naslovovzatých odborníkov, ale aj možnosť spoznať čínsku kultúru, jazyk, dokonca sa dozvedia viac napríklad o kaligrafii alebo čínskej hudbe.

Pražský deník | Studenti IT se učí modelovat v 3D programech. | fotogalerie

Po úspešnom absolvovaní všetkých povinných kurzov, workshopov a jedného voliteľného predmetu dostanú študenti certifikát, ktorý bude nenahraditeľnou výhodou v ďalších štúdiách a budúcej kariére.

Viac o programe na oficiálnej webstránke projektu.

rNUlife.sk / Branislav Višňanský, NEUROPEA

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.